אודות ד"ר גליה דוכין אריאלי

ד"ר גליה דוכין אריאלי היא מוזיקולוגית, מומחית לאמנות ומייסדת הגלריה לאמנות ותרבות שבטית.

לאורך כל השנים עסקו מחקריה של ד"ר דוכין  אריאלי בקשר שבין החברה האנושית באשר היא לבין המוזיקה והאמנות הוויזואלית הנוצרים בה.

בשנת 2018 ייסדה ד"ר דוכין אריאלי את הגלריה לאמנות ותרבות שבטית במטרה להציג  את הקסם שבאמנות השבטית המסורתית ולבחון את המפגש שלה עם התרבות והאמנות הנוצרת בישראל. לדבריה: "עבודות האמנות השבטיות תמיד הילכו עלי קסם. בעיני זוהי אמנות מרתקת בעלת יופי אמנותי מהפנט שלא נועד רק להתבוננות אלא גם להטיל כישופים, לרפא, להגן, למנוע או לסייע להריון ולהנחות את הדרך לעולם הבא.

המסכות המרתקות הפסלים המרשימים פותחים צוהר למסורות חוץ מערביות המזמינות את הצופה המערבי להתבונן אל תוך עצמו ואל מחשבותיו. יש באמנות זו  שילוב קסום בין היופי האמנותי לאמונות של האדם הפרטי ולמנהגים חברתיים אנושיים אותנטיים שעדיין קיימים ברחבי העולם ושמוצאים את דרכם בדרכים שונות ומפתיעות לתרבות המערבית. המפגש של כל זה עם האמנות הנוצרת כיום בישראל יוצר את הקסם הייחודי של הגלריה.

אומנות ותרבות שבטית ויצירות אמנות ישראליות לרכישה

עבודות האמנות השבטיות והישראליות המוצגות בגלריה לאמנות ותרבות שבטית הן כולן למכירה להעשרת הקונים בחוויה ייחודית תרבותית שתהיה נוכחת  במרחב הפרטי הביתי.