6 רעיונות ישנים לקישוט שהיינו רוצים להחזיר

Image

© Tribalart-culture.co.il

בעולם עיצוב הפנים אנו רואים לא פעם טרנדים ישנים שחווים תחייה מודרנית. חלק מאלה רעיונות לקישוט קלאסי יש להם קסם נצחי, שאם יוצג מחדש, יכול להעשיר את הבתים העכשוויים שלנו עם אופי וחמימות ייחודיים. להלן אנו חוקרים שישה מהישנים הללו רעיונות לקישוט הראויים לקאמבק.

השפעות ארט דקו

שֶׁל בסגנון ארט דקו, שהגיעה לשיאה בשנות ה-20 וה-30, ידועה בחומרים היוקרתיים ובצורות הגיאומטריות האלגנטיות שלה. השימוש בסימטריה נועזת ובגימורים מתכתיים כמו זהב, כסף וכרום ברהיטים ובאביזרים יכולים להחזיר מגע של זוהר לבתים המודרניים שלנו. חשבו על מנורות אלגנטיות, מראות עם דוגמאות גיאומטריות וכיסאות קטיפה שופעים שיכולים לשמש כחלקי אמירה.

עבודות עץ מפורטות

היה בבתים ישנים יותר עבודות עץ מפורטות סימן של אומנות ותשומת לב לפרטים. גילופים מורכבים במשקופים, ארונות מובנים ופיתוחים מוסיפים אלמנט של אומנות לחלל. הצגה מחדש של עבודת עץ כזו יכולה להעניק לחללים מודרניים מרקם ועומק עשירים שלעתים קרובות חסרים בעיצובים מינימליסטיים עכשוויים.

טפט רטרו

טפט כבר עושה קאמבק זהיר, אבל במיוחד סגנונות רטרו משנות ה-60 וה-70 ראויות ליותר תשומת לב. דפוסים אלה, לרוב צבעוניים ודינמיים, יכולים ליצור רקע תוססת לפלטת צבעים ניטרלית אחרת. שימוש בטפט רטרו בקיר הדגשה, למשל, או בחללים קטנים יותר כמו אסלה יכול לתת אפקט שובב מבלי להיות מכריע.

תאורה וינטג'

מנורות וגופי תאורה של אמצע המאה היו לא רק פונקציונליים אלא גם אומנותיים. מנברשות ספוטניק ועד מנורות בעלות צורות אורגניות, אלמנטי תאורה אלה יכולים לשמש כמוקד של כל חדר. אינטגרציה של ה תאורה וינטג'ית בעיצוב פנים מודרני יכול לספק שילוב מעניין של ישן וחדש.

אריחים קלאסיים

לאריחים עם דפוסים קלאסיים כמו רצפות דמקה שחור ולבן או עיצובים מוריים מורכבים יש הרבה מה להציע. הם לא רק עמידים אלא גם נצחיים. שימוש באריחים אלה בחדרי אמבטיה, מטבחים או כהדגשים יכול להוסיף אופי נוסף לחדר. במיוחד בשילוב עם מתקנים סניטריים מודרניים ומכשירי מטבח, נוצרת שילוב מרתק בין ישן לחדש.

לקרוא  האם עיצוב פנים בסגנון ארט דקו עושה קאמבק מפואר בסטייל?

רהיטי ברוקנט

רהיטי ברוקנט, לעתים קרובות עם מראה מבולבל, מביאים היסטוריה וקסם לחללים ביתיים. פריטים אלו, החל מארונות ועד שולחנות וכיסאות, מספרים כל אחד את סיפורו. על ידי שילוב של ריהוט וינטג' עם אלמנטים מודרניים, אתה יוצר אווירה חמה ומזמינה שמקבלת את פני האורחים.

  • אביזרי ארט דקו כגון מנורות ומראות
  • גילופי עץ במסגרות חלונות ורהיטים
  • טפט רטרו צבעוני לקירות מבטא
  • גופי תאורה וינטג' כמושכי עין מרכזיים
  • רצפות אריחים בשחור ולבן למראה קלאסי
  • ריהוט עתיק שעבר מזג אוויר לתוספת אופי

הצגה מחדש של רעיונות הקישוט הישנים הללו יכולה להעשיר את חללי המגורים שלנו על ידי לא רק להפוך אותם ליותר אסתטיים, אלא גם על ידי מתן להם אלמנטים שהם באמת נצחיים. על ידי ערבוב ישן וחדש, אנו יוצרים חללי פנים שהם גם מודרניים וגם עשירים בהיסטוריה.