10 צמחי הבית הטרנדיים ביותר של 2024: האם הכלולים המועדפים שלך?

Image

© Tribalart-culture.co.il

שימו לב לאוהבי הצמחים! שנת 2024 הביאה כמה טרנדים מפתיעים ויפים בצמחי בית שיכולים להאיר כל פנים. בין אם אתה אספן צמחים ותיק או רק מתחיל את התחביב הירוק שלך, רשימה זו בטוח תכיל כמה פריטי חובה למרחב המחיה שלך.

Monstera Deliciosa

הידועה בחורים הייחודיים שלה בעליה הגדולים והשופעים, ה-Monstera Deliciosa נותרה מועדפת לעיצוב הבית. צמח זה אינו לבד מושך מבחינה ויזואלית, אבל גם קל להפתיע לטיפול. הוא מסתדר בצורה הטובה ביותר באור בהיר ועקיף ודורש השקיה מתונה בלבד.

Pilea Peperomioides

ידוע גם בתור צמח הכסף הסיני, ל-Pilea Peperomioides יש עלים עגולים ומבריקים הדומים למטבעות. צמח זה אידיאלי לחללים קטנים יותר ופופולרי בשל ריבוי קל שלו. הנח אותו בסביבה בהירה ללא אור שמש ישיר והשקה באופן קבוע.

איור ליראטה

פיקוס ליראטה, או צמח עלה כינור, פופולרי בזכות העלים הגדולים והחטובים שלו. צמח זה עושה א אמירה דרמטית בכל חדר וגדל בצורה הטובה ביותר תחת שפע של אור עקיף. למרות שהוא דורש קצת יותר טיפול, הפיקוס ליראטה מתגמל אותך בצמיחה מהירה ובצבע עלים עשיר.

Zamioculcas Zamiifolia

זן זה, הידוע יותר כצמח ZZ, כמעט בלתי ניתן להריסה ומושלם למתחילים או לבעלי חיים עמוסים. צמח ZZ יכול לשרוד היטב בתנאי תאורה נמוכים ודורש מעט מים. העלים השעווה והקפיציים שלו מוסיפים… מגע אקזוטי לפנים שלך.

Sansevieria

הסנסוויריה, המכונה לעתים קרובות צמח נחש, מפורסם בזכות הצמיחה ההדוקה שלו כלפי מעלה ומגוון הדפוסים שלו. צמח זה סובלני מאוד להזנחה ויכול לשגשג כמעט בכל סביבה. זהו גם מטהר אוויר מצוין, מה שהופך אותו לבחירה מעשית עבור הבית או המשרד שלך.

Alocasia 'פולי'

הידוע כצמח המסכות האפריקאי בשל צורת העלים והסימונים הייחודיים שלו, Alocasia 'פולי' הוא לוכד עין אמיתי. צמח זה דורש מעט יותר לחות מאחרים ואוהב לחות גבוהה, מה שהופך אותו למושלם עבור חדרי אמבטיה או מטבחים מוארים היטב.

לקרוא  האם מטבחים לבנים הם באמת הבחירה הטובה ביותר עבור הבית שלך?

Calathea Orbifolia

עם העלים הרחבים והמפוספסים שלה, Calathea Orbifolia היא תוספת יפה לכל אוסף צמחים. מין זה ידוע בעלים הנעים שלו שנסגרים בלילה ונפתחים ביום. לצמיחה מיטבית, הוא זקוק ללחות עקבית והימנעות מאור שמש ישיר.

חדרה הליקס

ניתן להשתמש בהדרה הליקס או קיסוס מצוי כצמח תלוי או כצמח כיסוי קרקע. יכולת ההתאמה שלו לתנאי תאורה שונים הופכת אותו למגוון ביותר. גיזום קבוע מקדם צמיחה מלאה יותר ושומר על הצורה הרצויה של הצמח.

אנתוריום

האנתוריומים אהובים על העלים הירוקים המבריקים והגביעים הבהירים שלהם שיכולים להופיע כל השנה. הם צריכים מים רגילים אבל צריכים להתייבש בין השקיה כדי למנוע השקיית יתר.

Spathiphyllum

ידוע גם בשם שושן השלום או שושן השלום, Spathiphyllum ידוע ביכולתו לשפר את איכות האוויר. צמח קל לטיפול זה מעדיף אזורים מוצלים ויש לשמור עליו לח באופן עקבי מבלי לעמוד במים.

 • Monstera Deliciosa: אידיאלי עבור חללי פנים מודרניים.
 • Pilea Peperomioides: מושלם עבור חללים קטנים.
 • איור ליראטה: משמיע אמירה דרמטית.
 • Zamioculcas Zamiifolia: כמעט בלתי ניתן להריסה.
 • Sansevieria: מטהר אוויר מעולה.
 • Alocasia 'פולי': לוכד עין בעל צורת עלים ייחודית.
 • Calathea Orbifolia: עלים נעים מרתקים.
 • חדרה הליקס: רב תכליתי בשימוש בבית.
 • אנתוריום: פורח כל השנה.
 • Spathiphyllum: שיפור איכות האוויר.

שילוב צמחי הבית האופנתיים הללו בביתכם יכול לא רק לייפות את מרחב המחיה שלכם אלא גם לתרום לסביבת מגורים בריאה יותר. בחר צמחים שמתאימים לסגנון ולהעדפות הטיפול שלך כדי להפיק את המרב מהתוספות הירוקות והיפות הללו!

 • בית
 • תַפאוּרָה
 • 10 צמחי הבית הטרנדיים ביותר של 2024: האם הכלולים המועדפים שלך?