שימושים חלופיים חכמים לסירי טרקוטה בגינה

Image

© Tribalart-culture.co.il

סיר טרקוטה הם מגוונים ועמידים אביזרי טווינה שיכול להציע הרבה יותר מסתם מקום לשים בו צמחים. בין אם אתה גנן, עשה זאת בעצמך או סתם מישהו שאוהב להאיר את המרחב החיצוני שלו, ניתן להשתמש בעציצים הקלאסיים הללו במספר מפתיע של דרכים יצירתיות. במאמר זה אנו חולקים כמה רעיונות מעוררי השראה לשנות סירי טרקוטה למזרקות מים אטרקטיביות, דיור לחיות גן, מלכודות חרקים יעילות ועוד. המשך לקרוא כדי לגלות כיצד אתה יכול לשפר את הגינה שלך עם החומרים הפשוטים, אך המגוונים האלה!

יצירת מזרקות מים אטמוספריות

על ידי שילוב של כמה עציצי טרקוטה עם משאבת בריכה קטנה, אתה יכול בקלות ובמחיר סביר ליצור מזרקת גינה משלך. מניחים את העציצים זה על גבי זה בגודל הולך ופוחת וודאו שהמים זורמים מהעציץ הגדול ביותר אל סירים צרים יותר. זה יוצר זרימת מים במראה טבעי המכניס אווירה מרגיעה לגינה שלך.

דיור לחיות גן

עם כמה התאמות, עציצי טרקוטה יכולים לספק בית נוח לבעלי חיים בגינה כגון קרפדות וקרפדות. הופכים עציץ גדול על צידו וחופרים אותו חלקית באדמה במקום מוצל. בשל הקרירות הטבעית של הטרקוטה, בעלי חיים מוצאים כאן מפלט נעים בימים החמים.

בניית מלכודת חרקים יעילה

סיר טרקוטה פשוט יכול להפוך למלכודת חרקים חכמה. ממלאים את הסיר בקש ומניחים אותו הפוך בגינה. חרקים כמו צמידי אוזניים, שלעיתים תוקפים צמחי גינה, נכנסים וניתן להסירם בקלות ללא שימוש בחומרי הדברה. זה עוזר לשמור על סביבה בריאה יותר בגינה שלך.

שימושים יצירתיים במזינות ציפורים

בשילוב של כמה צלוחיות טרקוטה ומערכת תלייה תוכלו ליצור מזין ציפורים מקסים ושימושי. מלאו בזרעי ציפורים ותלו אותו במקום שבו תוכלו ליהנות בקלות ממצעד הציפורים שבאות לבקר.

לקרוא  כיצד להשקות את הצמחים שלך ביעילות

החל את טכנולוגיית ההשקיה של Olla

השקיית אולה היא טכניקה עתיקה המשתמשת בעציצי טרקוטה לא מזוגגים כדי לשחרר לאט מים לאדמה שמסביב. מערכת זו חשובה במיוחד באקלים יבש יותר מכיוון שהיא עוזרת לספק מים לעומק השורשים ללא פסולת.

השתמש כאלמנטים דקורטיביים

קישוט הוא לא רק אסתטיקה, זה יכול להיות גם פונקציונלי. עציצי טרקוטה צבועים או מעוצבים בדרך אחרת יכולים להוסיף דגשים לגינה שלך שמושכים תשומת לב או מתחילים שיחות. שלב עם פרחים עונתיים לנושא המשתנה ללא הרף.(rc)

שאלות נפוצות

ש: איך אני מכין מזרקת מים מסירי טרקוטה?
א: התחל בבחירת מספר עציצי טרקוטה בגדלים שונים. יוצרים פתח בתחתית הסיר הגדול ביותר עבור משאבת המים. עורמים את הסירים בשלבים, מוודאים שמוצא המים נמצא בסיר העליון. חבר את המשאבה ומלא את המבנה במים.
ש: האם סירי טרקוטה בטוחים לכל בעלי החיים?
א: כן, טרקוטה היא חומר טבעי ובטוח. ודאו שאין קצוות חדים ושהסיר מוצב בצורה יציבה כדי להבטיח בטיחות לבעלי החיים.
ש: באיזו תדירות עלי למלא מחדש את צנצנת האולה שלי?
א: זה תלוי בתנאי מזג האוויר ובלחות הקרקע. בד"כ בודקים את מפלס המים פעם בשבוע וממלאים אם הוא נמוך מדי.
ש: איך אני מגן על העציצים מפני כפור?
א: הטרקוטה היא נקבובית ועלולה להינזק בהקפאה בחורף. אחסן סירים באזור נטול כפור בחורף או כסה אותם בחוץ בחומרי הגנה כגון שקיות יוטה.
ש: האם ניתן למחזר סירי טרקוטה?
א: כן, עציצי טרקוטה הם טבעיים לחלוטין וניתן לכתוש ולהשתמש בהם לשיפור הניקוז בעציצים אחרים, או כאלמנט דקורטיבי בגינה.

  • בית
  • גן
  • שימושים חלופיים חכמים לסירי טרקוטה בגינה