צמחים לגינה המשגשגים באור נמוך

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם אתה מחפש צמחים שגדלים היטב פנימה גנים מוצלים? אז הגעתם למקום הנכון! אפשר לעשות יפה צמחים לגדול, אפילו באזורים עם אור קטן. גלה כמה כאן אפשרויות נהדרות בשבילך גן!

צמחי צל אופטימליים לגינה שלך

זוהי אי הבנה נפוצה שצמחים זקוקים להרבה אור שמש כדי לפרוח. במציאות, ישנם מספר צמחי גן מוצלים המשגשגים בפחות אור. כאן אנו בוחנים סוגים שונים של צמחים המתאימים למקומות בגינה שלך שמקבלים מעט אור שמש ישיר.

Heuchera – עלים צבעוניים מקסימים

Heuchera, המכונה גם 'סגולה', היא דוגמה מושלמת לצמח אוהב צל שיכול להאיר את הגינה שלך עם העלים הצבעוניים שלו. צמח זה דורש מעט אור והעלים שלו מגיעים במגוון צבעים, מכסף ועד סגול וכתום חלוד. הם לא רק יפים, אלא גם עמידים לבצורת וקור, מושלמים למקומות פחות שטופי שמש.

Tiarella cordifolia – עטיפות פרחים יפות

טיארלה או פרח קצף משגשגים בסביבות מוצלות וכוללים מטריות יפות המוסיפות מגע עדין של צבע לגינה שלך. טיארלה קלה יחסית לתחזוקה ובעלת מרקם של עלי אונה ירוקים המשובצים דק עם חלקים של פריחה עשירה.

Vinca minor – חיפוי קרקע נרחב

Vinca minor, המכונה לעתים קרובות periwinkle, הוא כיסוי קרקע מצוין עבור אזורים מוצלים. צמח זה מייצר פרחים מקסימים בצבע סגול-כחול ויכול לשגשג גם בצל וגם באור חלקי. ה-Vinca minor מצוין למילוי שטחים מוצלים גדולים מתחת לעצים או לאורך הצד הצפוני של בניינים.

Spathiphyllum – צמח בית שליו

למרות שחבצלות שלום נמצאות בדרך כלל כצמחי בית, הן משגשגות גם בגינות חיצוניות מוצלות ולחות. הם דורשים מעט אור ומספקים לסביבה פרחים לבנים יפים שעוזרים להביא שלווה ושלווה לאזור.

הידראנגאה – פרחים שופעים גדולים

הידראנגאה, הנקראת לרוב הידראנגאה, היא קלאסיקה בגנים שמקבלים מעט אור. הם יכולים לפרוח בצל וראשי הפרחים הגדולים והתוססים שלהם יכולים להיות כחולים, ורודים או לילך בהתאם לחומציות האדמה שבה הם נטועים.

לקרוא  איך אתה מגן על התותים שלך מפני זבובי פירות?

שאלות נפוצות

ש: אילו צמחים מתאימים לפינות חשוכות בגינה?
ת: צמחים כגון Heuchera, Vinca minor, ו-Hydrangea הם בחירה מצוינת עבור פינות גינה חשוכות.
ש: כמה מים צריכים צמחים חובבי צל?
ת: זה משתנה לפי סוג הצמח, אבל רוב צמחי הצל זקוקים לאדמה לחה באופן עקבי, אך לא רטוב.
ש: האם ניתן לשמור צמחי צל בתוך הבית?
ת: כן, צמחים רבים שדורשים מעט אור, כמו Spathiphyllum, יכולים לשגשג גם בתוך הבית.
ש: אילו צמחים פורחים הכי הרבה זמן בצל?
ת: הידראנגאה והאוצ'רה ידועים בפריחתם הארוכה, אפילו באזורים מוצלים.

  • בית
  • גן
  • צמחים לגינה המשגשגים באור נמוך