עשבים שוטים בדשא ובגינה: כיצד לזהות אותם ולשלוט בהם

Image

© Tribalart-culture.co.il

כולנו מכירים את זה: עשבים שוטים שמפלסים את דרכם אל הדשא והגינה שלנו. אבל איך בעצם אנחנו יכולים לעשות אותם? לזהות ויעיל להלחם? במאמר זה נעמיק בנושא זה והשימושי שלך טיפים דואגים לגן העדן הירוק שלכם ללא עשבים לְהַחזִיק.

זיהוי עשבים שוטים בגינה שלך

לפני שתתחיל להדביר עשבים שוטים, חשוב לדעת עם איזה סוג של עשבים שוטים אתה מתמודד. קל לזהות עשבים שוטים כמו שן הארי ותלתן לפי העלים והפרחים האופייניים להם. לשן הארי, למשל, יש עלים ירוקים רחבים ופרחים צהובים בהירים. לתלתן יש בדרך כלל שלוש אונות עלים קטנות ומעוגלות ומייצר פריחה לבנה או ורודה בהירה.

שיטות הדברת עשבים

שיטת ההדברה עשויה להשתנות בהתאם לסוג העשב. עבור עשבים שוטים נפוצים כגון שן הארי ותלתן, שקול חיפוי או הסרה ידנית. הדברה כימית היא אופציה, אך השתמש בהם בתבונה ופעל תמיד לפי ההנחיות כדי למנוע פגיעה בצמחים אחרים ובסביבה.

פעולות זהירות

מניעה היא חיונית במאבק נגד עשבים שוטים. שמירה על דשא בריא וצפוף יכולה למנוע מזרעי עשבים את האפשרות לנבוט. אתה יכול להשיג זאת על ידי דישון נכון של הדשא וכיסוח באופן קבוע. כיסויי קרקע בערוגות גן יכולים גם למנוע צאת עשבים שוטים על ידי חסימת האור שזרעי עשבים צריכים לצמוח.

שאלות נפוצות

ש: כיצד אוכל לזהות ביעילות עשבים שוטים בגינה שלי?
R: התחל בלימוד הצורה והגודל של העלים, הצבע והצורה של הפרחים, והרגלי הצמיחה הכלליים של העשבים השוטים. גם מדריכי תמונות יכולים לעזור מאוד.

ש: האם יש דרכים ידידותיות לסביבה להדברת עשבים שוטים?
R: כן, ישנן מספר אפשרויות ידידותיות לסביבה זמינות כגון מים רותחים, חומץ או סילוק פיזי. שיטות אלו עדיפות על פני קוטלי עשבים כימיים.

לקרוא  איך אתה מגן על התותים שלך מפני זבובי פירות?

ש: האם חיטוי יכול לעזור במניעת עשבים שוטים?
R: בהחלט, מאלץ' יכול לסייע בדיכוי עשבים שוטים על ידי מניעת הגעת אור לאדמה, דבר החיוני לנביטת זרעי עשבים.

ש: באיזו תדירות עלי לבדוק את הגינה שלי לאיתור עשבים שוטים?
R: זה אידיאלי לבדוק את הגינה שלך לפחות פעם בשבוע עבור התפתחויות חדשות של עשבים, במיוחד בעונות הגידול.

  • בית
  • גן
  • עשבים שוטים בדשא ובגינה: כיצד לזהות אותם ולשלוט בהם