עצות שימושיות לגידול קישואים בעציצים

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם תרצה ל? גידול קישואים, אבל אין לך הרבה מקום בגינה? אין בעיה! עם כמה עצות וטריקים שימושיים אתה יכול בקלות גידול קישואים בעציצים. כך תוכלו בקרוב ליהנות מקישואים טריים וטעימים היישר מהגינה שלכם!

בחירת מיקום שמשי

קישואים צריכים הרבה אור שמש, לפחות שש שעות ביום, אבל באופן אידיאלי שמונה עד עשר שעות. בחר מקום לעציץ שלך במרפסת, במרפסת או בגינה הקטנה שלך שאינו חסום על ידי עצים גבוהים או מבנים. מצא מיקום מוגן מעט מרוחות חזקות כדי לקדם האבקה של הפרחים על ידי חרקים.

בחירת הסוג הנכון של קישואים

ישנם בעיקר שני סוגי קישואים: זן השיחים והזן המטפס. ניתן לגדל את שני הסוגים בעציצים. זני שיחים, כמו 'קיו בול' ו'בוש בייבי', מתאימים לרוב יותר לתרבות מיכל בשל הרגלי הגידול הקומפקטי שלהם. מינים מטפסים צריכים מתלה או רשת כדי לתמוך בקנוקנותיהם.

בחר מיכל גידול מרווח

בין אם תבחרו בשיח או בקישואים מטפסים, שניהם דורשים עציץ מרווח בשל מערכות השורשים הנרחבות שלהם. כדי לגדל צמח קישואים, השתמשו בשקיות גידול, סירי טרה קוטה או דליי פלסטיק בטוחים למזון ברוחב של לפחות 5 עד 10 גלונים, או 18 אינץ'. ודא שבעציץ שלך יש מספיק חורי ניקוז כדי למנוע ריקבון שורשים.

לדעת מתי לשתול

ניתן לגדל קישואים ממתחילים או זרעים של משתלה, אך אין לשתול אותם בחוץ עד שחלפה סכנת הכפור וטמפרטורת הקרקע היא סביב 60 מעלות צלזיוס. עדיף לזרוע קישואים ישירות בחוץ כשבועיים לאחר תאריך הכפור האחרון באביב. קישואים גדלים במהירות ולכן גם באקלים קריר יותר הקציר מתחיל בדרך כלל טוב.

השתמש באדמת עציצים עשירה

מלאו את מיכלי הגידול שלכם באדמת עציצים קלה, מנקזת היטב, נטולת אדמה מעורבת בקומפוסט או זבל מיושן. אם אדמת העציץ שלך אינה מכילה כבר דשן, אתה יכול גם להוסיף דשן אורגני בשחרור איטי.

לקרוא  כיצד ניתן להיפטר מנחשים וזוחלים אחרים מהגינה מבלי לפגוע בהם?

השקיה תכופה

קישואים דורשים השקיה סדירה ועמוקה, בערך 1 עד 2 אינץ' בשבוע. השקיה לא תכופה עלולה להוביל לבעיות כמו ריקבון סוף פריחה. שקול להשתמש באדניות השקיה עצמית, או להתקין מערכת השקיה בטפטוף.

להפרות באופן קבוע

הוסף דשן או קומפוסט בשחרור איטי לאדמת העציצים שלך בעת השתילה. דשן את הקישואים פעם בחודש בדשן אורגני ונוזלי. מתאימים במיוחד דשנים מאוזנים או עשירים בזרחן המשמשים גם לעגבניות.

נסה לשתול לוויה

שתלו צמחים פורחים אחרים כמו ציפורני חתול, ציפורני חתול, שמיר ובוראג' ליד הקישואים שלכם כדי למשוך מאביקים. זה עוזר בהפריה ומפחית את הסיכוי לפרחי קישואים לא מואבקים.

קציר רגיל

קציר קישואים בערך 45 עד 55 ימים לאחר השתילה או כאשר הפרי באורך 6 עד 8 אינץ'. קטיף קבוע מגרה את הצמחים לייצר יותר פירות. חותכים את הפירות מהצמח עם סכין חדה כדי למנוע נזק.

שאלות נפוצות

ש: מתי הזמן הטוב ביותר לשתול זרעי קישואים?

ת: שתלו את הזרעים כשבועיים לאחר תאריך הכפור האחרון באזורכם.

ת: הם צריכים לפחות שש עד שמונה שעות של אור שמש ישיר ביום.

ת: יש לשתול זרעים בעומק של כ-1 אינץ'.

  • בית
  • גן
  • עצות שימושיות לגידול קישואים בעציצים