עצות מועילות לגינון מאוחר בעונת השתילה

Image

© Tribalart-culture.co.il

זה plantseizoen מאוחר יכול א זמן מאתגר עבור גננים, אבל אל תדאג! עם הראוי טיפים וטריקים אתה עדיין יכול להשיג אחד גן יפה ליצור. גלה אלה שימושיים כאן טיפים ל גַנָנוּת בתוך ה plantseizoen מאוחר.

בחירת הצמחים הנכונים

אם אתם מתחילים בגינון מאוחר יותר בעונה, חיוני לבחור את סוגי הצמחים הנכונים לשתילה. בחרו בצמחים שכבר יש להם התחלה וידועים בצמיחה המהירה שלהם. לדוגמה, הסתכלו על עשבי תיבול מלוחים או ירקות מאוחרים כמו קייל וכרוב ניצנים שמתפקדים היטב בתנאי מזג אוויר קרירים יותר.

הכנת קרקע

אדמה פורייה חיונית לגינה מאוחרת מוצלחת. אתה צריך לוודא שהאדמה שלך עשירה בחומרים מזינים. שקול להוסיף קומפוסט אורגני לפני השתילה. זה נותן לצמחים שלך את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה. גיזום קל של צמחים קיימים יכול גם לעזור לעורר צמיחה.

ניהול מים

השקיה עקבית ומספקת היא חיונית, במיוחד בתקופות החמות שעדיין עשויות להתרחש. ודאו שהאדמה נשארת לחה אך לא תסתום מים. למי שעובד עם ארגזי חלונות או אדניות מוגבהות, שקול להשתמש במערכת השקיה בטפטוף כדי לספק לחות עקבית.

הגנה מפני קור

ככל שהעונה מתקדמת, היו ערניים לקראת הכפור הראשון. שקול אמצעי הגנה כגון שימוש בבד צמר או התקנת מסגרת קרה. זה יכול להאריך את תקופת הצמיחה של הצמחים שלך ולספק הגנה מפני לילות קרים בלתי צפויים.

שאלות נפוצות

ש: אילו ירקות עדיף לשתול בסוף העונה?
R: התמקדו במגדלים מהירים כמו תרד, ארוגולה וברסיקות כמו קייל וכרוב ניצנים.

ש: איך אני יכול להעשיר במהירות את האדמה שלי?
R: הוסף שכבה של קומפוסט או זבל נרקב היטב לשיפור מיידי של חומרי הזנה בקרקע.

ש: אילו שיטות קיימות כדי להגן על הצמחים שלי מפני הקור?
R: השתמש בבד צמר או הנח מסגרת קרה זמנית מעל צמחים רגישים כדי להגן עליהם מפני כפור לילה.

  • בית
  • גן
  • עצות מועילות לגינון מאוחר בעונת השתילה