כיצד לנקות ניקוז וכיור מטבח

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם אתה רוצה ליהנות מאחד לְנַקוֹת ב מטבח רענן? אז זה כן לְנַקוֹת שלך רְשׁוּת ב כִּיוֹר חִיוּנִי. גלה כאן כיצד תוכל לעשות זאת בצורה פשוטה ויעילה.

התחל על ידי הסרת גלוי מְלוּכלָך וחפצים מהכיור ולשטוף במים חמים. למשך כיור נירוסטהבשימוש אבקת אפייה ב נוזל לניקוי כלים לנקות. למשך witte שֶׁל כיור פורצלןהשתמשו באבקת אפייה ו מי חמצן. נקה את ניקוז המטבח עם תערובת של סודה לשתייה ו חומץ לבן ולשטוף עם מים חמים. בשביל ה יחידת שחיקהבשימוש קרח, מָלוּחַ ב קליפות לימון לנקות.

מומלץ לנקות את ניקוז המטבח והכיור לפחות פעם בשבוע לנקות הצטברות ב ריחות לא נעימים למנוע. תערובת הסודה לשתייה והחומץ לא תגרום כל נזק ל צינורות והוא משמש לעתים קרובות בתור א פתרון ניקוי טבעי.

התחל עם היסודות

לפני שתתחיל לנקות את כיור המטבח ואת הניקוז, חשוב להסיר את כל הפסולת והחפצים הנראים לעין. ודא שהכיור ריק ושטוף אותו במים חמימים כדי להסיר לכלוך רופף וחלקיקי מזון.

ניקוי כיור נירוסטה

כיורי נירוסטה ידועים בעמידותם, אך יש לנקות אותם כראוי כדי למנוע כתמים וחלודה. התחל בפיזור סודה לשתייה על פני השטח הרטובים של הכיור. לאחר מכן הוסיפו מעט סבון כלים ומים חמים לספוג וקרצוף את הכיור מלמעלה למטה, תוך כדי עבודה של הלכלוך ישירות לתוך הניקוז. שטפו היטב את הכיור במים נקיים.

ניקוי כיור לבן או פורצלן

כיורים לבנים ופורצלן מראים כתמים בקלות. תחילה להרטיב את הכיור ולאחר מכן לכסות את כל המשטח בסודה לשתייה. הוסף כמה טיפות מי חמצן לפני שאתה מתחיל לקרצף עם ספוג או מברשת. שוטפים הכל היטב ומייבשים את הכיור במטלית רכה.

לקרוא  למה לא להשתמש בשיטת ארבע המילים ולשנות לחלוטין את הדרך שבה אתה קונה קישוטים?

ניקוי ניקוז מטבח

עם הזמן, ניקוז מטבח יכול להפוך לקרקע פורייה לריחות לא רצויים. שיטה יעילה לנקותם היא שימוש בתערובת של סודה לשתייה וחומץ לבן. יוצקים תחילה את הסודה לשתייה לביוב, ולאחר מכן את החומץ. הניחו לתערובת לעבוד כ-15 דקות, ואז שטפו אותה במים חמים רותחים.

ניקוי יחידת הטחינה

ממלאים את יחידת הריסוק בקוביות קרח, מלח גס וקליפות לימון. הפעל את יחידת הטחינה תוך כדי מים קרים. הקרח והמלח מקרצפים את הלהבים נקיים, בעוד שהלימון משאיר ניחוח רענן.

שאלות נפוצות

  • ש: באיזו תדירות כדאי לנקות את הניקוז והכיור במטבח?

    ת: מומלץ לנקות את ניקוז וכיור המטבח לפחות פעם בשבוע כדי למנוע הצטברות וריחות לא נעימים.

  • ש: האם תערובת הסודה לשתייה והחומץ יכולה לגרום נזק לצינורות?

    ת: לא, תערובת הסודה לשתייה והחומץ בטוחה לצינורות ולרוב משמשת כפתרון ניקוי טבעי.