כיצד להשקות את הצמחים שלך ביעילות

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם אתה רוצה לחות את הצמחים שלך כמו שצריך? אז הגעתם למקום הנכון! בזה מדריך גינון ללמד אותך איך לעלות על אחד דרך יעילה להשקות צמחים. לא עוד לחץ על השקיית מעט מדי או יותר מדי – עם העצות האלה הצמחים שלך יצליחו זוהר ב לִפְרוֹחַ.

הטמפרטורה האופטימלית של מים עבור הצמחים שלך

באיזו תדירות אתה מבין שטמפרטורת המים איתם אתה משקה את הצמחים שלך חשובה בדיוק כמו תדירות ההשקיה? באזורים קרים יותר, כמו פיירבנקס, אלסקה, מים בוקעים לעתים קרובות מהאדמה בטמפרטורות קרות מדי עבור רוב הצמחים. טווח הטמפרטורות האידיאלי להשקיית הצמחים שלך הוא בין 15 ל-18 מעלות צלזיוס. השתמש במדחום כדי לבדוק את טמפרטורת המים לפני השקיית הצמחים שלך.

שיטות לחימום מים

ישנן מספר דרכים להבטיח שהטמפרטורה הנכונה למים שלך. טכניקה פשוטה היא להניח חבית שחורה במקום שטוף שמש. זה יכול להעלות את טמפרטורת המים בכ-14 מעלות צלזיוס. השאירו את המים בחבית יום מראש כדי שיוכלו להתחמם ולהיות מוכנים לשימוש למחרת. זה יכול להיות כל כך קל לפנק את הצמחים שלך במים חמים יותר!

שימוש במי גשמים

מי גשמים הם אופציה מצוינת להשקיית הגינה שלך. בדרך כלל הוא מכיל פחות סיד וברזל ממי תהום, מה שהופך אותו לבחירה עדינה ומועילה עבור הצמחים שלך. אתה יכול לאסוף מי גשמים על ידי מתן חבית עם חור בחלק העליון ומסך לסינון עלים ופסולת אחרת. השתמש במים הרכים יותר באופן טבעי לצמיחה בריאה של הצמחים שלך.

השקיה עם הכלים הנכונים

בחירת כלי ההשקיה הנכון היא גם חשובה. גבעולי מזלף ארוכים או קצרים, זרבובית רחבה לזרימה עדינה או ראשי ריסוס ספציפיים יכולים כולם לתרום להשקיית צמחים ביעילות ובעדינות. בנוסף, בחר צינורות עמידים וגמישים, כגון צינורות גומי ללא פלסטיק, כדי למנוע תסכול ובזבוז מים.

לקרוא  צור את גינת החלומות שלך עם הצמחים המושלמים לגבולות מוצלים

שאלות נפוצות (שאלות נפוצות)

R: הטמפרטורה האידיאלית להשקיית צמחים היא בין 15 ל-18 מעלות צלזיוס.

R: שיטה יעילה היא להניח מים בכלי שחור אותו מניחים במקום שטוף שמש. זה יכול לחמם את המים בכ-14 מעלות צלזיוס למשך הלילה.

R: כן, מי הגשמים בדרך כלל רכים יותר ומכילים פחות מינרלים כמו סיד וברזל, מה שהופך אותם למתאימים מאוד לרוב הצמחים.

R: צינורות גומי מומלצים מכיוון שהם נוטים פחות להתעקם ובדרך כלל עמידים וקלים יותר לטיפול מאשר צינורות המכילים פלסטיק.

  • בית
  • גן
  • כיצד להשקות את הצמחים שלך ביעילות