טעויות נפוצות שעושים גננים בעת שתילת ירקות באביב

Image

© Tribalart-culture.co.il

אוהבי גנים יקרים, זה אביב נראה באופק וזה אומר שהגיע הזמן ירקות לשתול ב גן. אבל תהיה זהיר, טעויות נפוצות יכול להבטיח שאתה קְצִיר אינו מוצלח כפי שציפו. גלה במאמר זה אילו טעויות עליך לעשות להתחמק אל א גן ירק שופע ליצור!

אל תעשה תוכנית

זה נראה פשוט, אבל התחלת לשתול ללא תוכנית ברורה מובילה לרוב לשימוש לא יעיל בחלל ולצמחים בעלי ביצועים גרועים. לפני שתשתול, שקול אילו ירקות אתה רוצה לגדל, קרא על הצרכים הספציפיים שלהם וקבע היכן הם יגדלו בצורה הטובה ביותר בגינה שלך. זה כולל שיקולים כמו אור שמש, צרכי מים ותנאי גידול.

אל תשקול את הגודל של צמחים בוגרים

גננים רבים מזלזלים בכמה צמחי ירקות גדולים יכולים לגדול. זה יכול להוביל לצפיפות, שבה הצמחים מתחרים זה בזה על אור השמש וחומרי הזנה. עיין בחבילות הזרעים או בתוויות הצמחים לקבלת מידע על פיזור הצמח ותכנן מספיק מקום בין כל צמח.

רגע אחרון לרכישת זרעים

המתנה לרגע האחרון לקניית זרעים או שתילים עשויה לגרום לכך שאתה עומד בפני מבחר מוגבל ואולי לא תוכל לשתול את הזנים המועדפים עליך. התחל לרכוש זרעים או צמחים בזמן כדי למנוע אכזבות.

בדיקות קרקע התעלם

גננים רבים עושים את הטעות שהם לא עושים בדיקת אדמה לפני השתילה. בדיקת אדמה פשוטה יכולה לספק מידע חיוני על ערך ה-PH וחומרי הזנה שחסרים או קיימים בשפע. מידע זה יכול להיות מכריע במתן ההתחלה הטובה ביותר לירקות שלך.

שתילים שלא התקשו

שתילים הגדלים בתוך הבית צריכים להיחשף בהדרגה לתנאי חוץ. תהליך זה נקרא 'התקשות'. הצבת שתילים לפתע בחוץ ללא הליך זה עלולה להוביל לפטירתם בשל האלמנטים שהם לא רגילים אליהם.

לקרוא  הידעתם שצמחי הפרחים הסגולים האלה יכולים להפוך את הגינה שלכם לגן עדן?

לשתול צמחים צעירים עמוק יותר

עגבניות, למשל, מרוויחות מאוד משתילה עמוקה מכיוון שהן יכולות לפתח שורשים נוספים לאורך הגבעול הקבור. זה לא רק הופך את הצמחים לחזקים אלא גם תומך ביכולת שלהם לספוג חומרים מזינים ומים.

שאלות נפוצות

  • בית
  • גן
  • טעויות נפוצות שעושים גננים בעת שתילת ירקות באביב