טיפים ממומחים לגינת צל מוצלחת

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם אתה חובב גינות צל אבל מַאֲבָק אתה עם יצירת א נווה מדבר ירוק מוצלח באזור הזה? אין בעיה! שֶׁל טיפים ועצות של מומחים אתה יכול להפוך את גינת הצל שלך לאחת מקום יפה ומשגשג. המשיכו לקרוא וגלו כיצד להפיק מכם את המרב גינה מוצלת יכול לקבל!

הבן את סוגי הצללים השונים

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים גינת צל הוא סוג הגוון שיש לגינה שלכם. לא כל הצללים שווים. צל חלקי פירושו שהגן מקבל פחות מחמש שעות של אור שמש ישיר ביום, בעוד צל מלא מתייחס לאזורים שמקבלים לא יותר משעה אחת של אור שמש ישיר. צל עמוק נמצא באזורים מוצלים באופן עקבי, כמו מתחת לחופה הצפופה של עצים ירוקי עד או ליד מבנים גבוהים.

דע את תנאי הלחות שלך

ללחות יש תפקיד מכריע בבחירת הצמחים הנכונים לגינת הצל שלך. אנשים רבים חושבים שגינות צל הן באופן טבעי לחות יותר, אבל זה לא תמיד כך. גינות צל עלולות להיות יבשות באופן מפתיע, ולכן חשוב שתהיו מודעים לרמות הלחות. עם זאת, אל תתייאש מחללים מוצלים יבשים; ישנם מינים רבים שסובלני צל מתעלמים מהם ומשגשגים כאן.

שילוב מבנה עם צמחים ירוקי עד

התחל להוסיף מבנה לגינה שלך על ידי בחירת כמה צמחים חזקים וירוקי עד. אלה מספקים ירוק ומבנה כל השנה. אפשר לחשוב על מיני צמחים כמו סדג (Carex) וגן שרך (Dryopteris) המשגשגים בתנאי צל.

התמקד בצורות ובצבעים של עלים

מכיוון שלא סביר שפרחים בהירים ואוהבי שמש ישגשגו, חשוב להדגיש מאפיינים אחרים כגון צורות וצבעים של עלים. גוונים שונים של ירוק יכולים ליצור ניגודים יפים בגינה שלך.

בחר מגוון רחב של צמחים

אם אתה נאבק למצוא אהבה לגינת הצל שלך, אולי הגיע הזמן להרחיב את פלטת הצמחים שלך. צמחי צל פורחים כמו שועל (Digitalis) ואסטר (אסטר) יכולים להוסיף צבע לגינה שלכם. אל תשכח להתנסות עם זנים יוצאי דופן המוסיפים מגוון של צבעים ומרקמים.

לקרוא  הידעתם שצמחי הפרחים הסגולים האלה יכולים להפוך את הגינה שלכם לגן עדן?

הבינו את היופי הטבעי של צמחי צל

למד להעריך את האסתטיקה הייחודית והאמיתית של צמחי צל. עונות הפריחה עשויות להיות קצרות יותר, אבל היופי השליו של העלווה המוצלת והפרטיות שהיא מספקת הם לרוב חסרי תחליף.

שאלות נפוצות

ש: אילו צמחים מתאימים לגינה בצל עמוק?

R: חפש שרכים אוהבי צל, הלבורים והוסטות שמסתגלים היטב לאור שמש מינימלי.

ש: איך אני יודע אם הגינה שלי לחה מספיק לצמחי צל?

R: עקוב אחר לחות הקרקע באופן קבוע. אם האדמה מרגישה יבשה, שקול שיטות לשמירת הלחות כגון מאלץ או מערכת השקיה.

ש: האם אוכל לקבל צמחים פורחים בגינה מוצלת?

R: כן, בחרו בצמחי פריחה עמידים לצל כגון: שועל ומינים שונים של אסטר.

ש: האם עלי לשנות את הגישה שלי עם שינוי העונות?

R: גינות צל עשויות לדרוש טיפול שונה בעונות שונות, במיוחד לגבי לחות והגנה מפני פגעי מזג האוויר.

  • בית
  • גן
  • טיפים ממומחים לגינת צל מוצלחת