הצד האפל של 'דקו מהיר': עלייתם של רהיטי תקציב מבית Zara Home, H&M ושין לצד אופנה מהירה

Image

© Tribalart-culture.co.il

גלו את הצד האפל של 'דקו מהיר' עם עלייתם של רהיטי תקציב בזארה הום, H&M ושיין בנוסף לאופנה המהירה.

עולם עיצוב הפנים עובר מהפכה עם הפופולריות הגוברת של רהיטי תקציב. חנויות כמו Zara Home, H&M ו-Shin מציעות כעת אפשרויות אופנתיות ובמחיר סביר למי שמחפש לעדכן את החלל שלהם מבלי לשבור את הכיס.

העלייה הזו בריהוט התקציבי הולכת יד ביד עם טרנד האופנה המהירה, שבה צרכנים קונים באופן קבוע פריטים חדשים ומעודדים תרבות זריקה. למרות שהאפשרויות הזולות הללו יכולות להיות מפתות, חשוב לקחת בחשבון גם את הצד האפל של טרנד ה'דקו המהיר' הזה.

האם המחיר שאנו משלמים עבור ריהוט זול באמת שווה את זה בטווח הארוך? בואו נסתכל מאחורי החזית הנוצצת של אפשרויות עיצוב הפנים האופנתיות הללו והשפעתם על חיינו ועל הפלנטה שלנו.

דקו מהיר: בעיה הולכת וגוברת

יש דאגה גוברת לגבי אסונות שמלווים את עלייתו של ריהוט בתקציב נמוך. מגמה זו, הנקראת "דקו מהיר", משקף את הייצור המהיר והזול של רְהִיטִים וקישוטים. בדיוק כמו עם ה אופנה מהירה בתעשייה, ההיצע המתעדכן במהירות מוביל לכמויות אדירות של פסולת.

ההשפעה על הסביבה

על פי דו"ח אחרון של Zero Waste France, Les Amis de la Terre ו-Réseau National des Ressourceries et Recycleries, עליית הדקו המהיר הובילה לבעיה אקולוגית גדולה. בתקופת קוביד, אנשים השקיעו הרבה בבתיהם, מה שהוביל לפיצוץ של רכישות. בין 2017 ל-2022, מספר הרהיטים שנמכרו בצרפת גדל ב-88%, בעוד שכמות הפסולת בין 2014 ל-2020 מוּכפָּלורק חלק קטן ממנו מוחזר.

שחקנים מרכזיים בדקו מהיר

חנויות כמו Zara Home, H&M en Shein לשחק תפקיד מרכזי במגמה זו. הם משחררים באופן קבוע קולקציות חדשות, בהשראת חגים מסחריים כמו יום האהבה ויום האם, כדי לעודד רכישות דחף. שחקנים חדשים אחרים כגון Maisons du Monde ו פעולה להוסיף אלפי חפצים חדשים למגוון שלהם מדי שנה, מה שרק מגביר את הלחץ על הסביבה.

לקרוא  צור שולחן עבודה ייחודי משלך עם 20 רעיונות הפריצה האלה של איקאה

השוואה לאופנה מהירה

בדומה לאופנה המהירה, ישנו שימוש נרחב בחומרים סינתטיים המזהמים את האוקיינוסים ומשאבי הטבע כגון hout מנוצלות יתר על המידה. סרטים דוקומנטריים כמו "איקאה, אמן היער" מדגישים את הבעיות הללו, כמו גם את השימוש ב חומרי הדברה וכמויות גדולות של מים לייצור.

הקריאה לרגולציה

פייר קונדמין, שאחראי לקמפיין נגד ייצור יתר ב-Les Amis de la Terre France, מדגיש את הצורך להסדיר את המגזר הזה. צריכה מופרזת להתמודד עם. למרות המודעות הגוברת לגבי מיחזור ושימוש חוזר, שיטות עבודה אלו נותרות שוליות. זה חיוני שננקטים פעולות קונקרטיות כדי לטפל בבעיות אלו.

  • בית
  • טיפים
  • הצד האפל של 'דקו מהיר': עלייתם של רהיטי תקציב מבית Zara Home, H&M ושין לצד אופנה מהירה