הנחת דשא במהירות ובקלות ב-7 שלבים

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם אתה רוצה את זה מהיר וקל? טוֹרף להכניס בך גן אבל אתה לא יודע מאיפה להתחיל? אין בעיה! עם 7 השלבים הפשוטים האלה גם אתה יכול ליהנות בקרוב מירוק יפה דֶשֶׁא. המשך לקרוא וגלו כמה קל זה יכול להיות!

הכנת קרקע

לפני שמתחילים להניח את המשטח, חשוב להכין את האדמה כראוי. שחררו את האדמה עם רוטוטילר ואז ערבבו 2 ס"מ של קומפוסט לתוך 6 עד 8 אינץ' העליונים של האדמה. זה משפר את הפוריות ואת חדירות המים של הדשא שלך.

יישור השטח

לאחר הכנת הקרקע, חשוב ליישר את השטח. השתמש במגרפה גדולה לגינה כדי להחליק את כל המהמורות. זה מספק משטח חלק שעליו יכול האדמה להשתרש.

הנחת שורת הכרית הראשונה

התחל תמיד בהצבת השורה הראשונה של המשטח לאורך קו ישר, כגון גדר או שביל גישה. זה עוזר להניח את שאר המשטח בתבנית ישרה ואחידה.

הנחת השורות הבאות

לקבלת מדשאה יציבה ורציפה, הנח כל שורה רצופה של כרכרה תוך הקפדה על התפרים בין כר הדשא מרוחקים, כמו תבנית לבנים. זה מקדם יציבות ומונע שחיקה.

חיתוך דשא

לפעמים יש צורך לקצץ דשא, במיוחד סביב עיקולים ולאורך ערוגות פרחים או שבילים. השתמשו בסכין חדה כדי לחתוך את המשטח לגודל כך שיתאימו יפה.

משקה את הדשא החדש

לאחר הנחת הדשא, חיוני לספק מיד הרבה מים. התחילו בריסוס מיד לאחר ההטלה והמשיכו בתהליך זה מדי יום, בהתאם למזג האוויר, במשך השבועות הראשונים.

שמירה על הדשא החדש שלך

הכיסוחים הראשונים הם קריטיים. הימנע מהעצה הישנה לחכות מספר שבועות לפני הכיסוח. כסח את הדשא כשהוא בגובה 5 ס"מ, אך הקפד לעולם לא להסיר יותר משליש מגובה העלים. זה מונע מתח ומקדם היווצרות שורשים חזקה יותר.

לקרוא  5 עצי פרי לשתול ביוני כדי להעשיר את הגינה שלך

שאלות נפוצות על הנחת דשא

 • ש: כמה זמן ייקח עד שהדשא החדש שלי יתבסס?
  ת: הדשא משתרש בדרך כלל תוך שבועיים עד שלושה, תלוי בטמפרטורה ולחות.
 • ש: האם יש צורך לבדוק את האדמה לפני הנחת הכתה?
  ת: כן, מומלץ לבצע ניתוח קרקע כדי לוודא שה-pH של הקרקע וחומרי הזנה מתאימים לדשא בריא.
 • ש: האם אני יכול להניח שטח מוצל?
  ת: כן, אבל חשוב לבחור זני דשא המשגשגים בצל כדי להבטיח צמיחה ובריאות דשא מיטביים.

 • בית
 • גן
 • הנחת דשא במהירות ובקלות ב-7 שלבים