המדריך האולטימטיבי לגידול צמחי קלתיאה

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם אתה חובב צמחי בית ומחפש את התוספת המושלמת לנווה המדבר הירוק שלך? שיהיה קלתיאה צמחים עשויים להיות הבחירה האידיאלית עבורך! במדריך האולטימטיבי הזה תגלו את כל מה שאתם צריכים לדעת עליו לגדול ב לסייע של הצמחים היפים והאופנתיים האלה. התכונן לתת לאצבעות הירוקות שלך לזרוח ולשפר את הפנים שלך עם היופי הקסום של של קלתיאה

הכל על קלתיאה: מאפיינים ומינים

Calathea, הידוע גם בשמותיו המקסימים כגון צמח טווס, צמח חלונות קתדרלה וצמח זברה, הוא בין צמחי הבית המושכים ביותר מבחינה ויזואלית הודות לעלים הדקורטיביים המדהימים שלו. במקור מיערות גשם טרופיים, לצמחים אלה יש דרישות ספציפיות לגבי מיקום וטיפול. הם אפשרויות נהדרות עבור אזורים פחות שטופי שמש בבית.

טיפים לטיפול: אור ומים

קלתיאה משגשגת בצורה הטובה ביותר באור שמש בהיר אך עקיף. אור שמש ישיר עלול לחרוך את העלים, ולכן רצוי לא למקם אותם קרוב לחלון בו הם יהיו חשופים לאור השמש הבהיר. מבחינת לחות הם מעדיפים לחות גבוהה, מה שהופך אותם לבחירה מושלמת לחדרי אמבטיה למשל.

השקיה צריכה להיות עקבית; לשמור על האדמה לחה אך לא רטובה. השתמשו במים רכים, שכן מי ברז קשים עלולים לגרום להצטברות מינרלים שעלולה להזיק לצמח. ערפול יכול גם לעזור לעמוד בדרישות לחות גבוהות.

שתילה ושתילה מחדש

בעת שתילת Calathea יש חשיבות מכרעת להרכב הקרקע הנכון – מומלץ תערובת 2:1 של קומפוסט מבוסס כבול ופרלייט. באופן אידיאלי, לשתול מחדש את הצמח באביב כל כמה שנים, לבחור בעציץ קצת יותר גדול כדי להתאים את צמיחתו.

פתרון בעיות

למרות שהקלתיאה אינם רגישים במיוחד למזיקים, הם יכולים לפעמים לסבול מקרדית עכביש, במיוחד אם האוויר יבש מדי. עלים צהובים יכולים להצביע על יותר מדי אור שמש ישיר או השקיית יתר, בעוד שקצה עלים חומים הם לעתים קרובות סימן ללחות נמוכה מדי.

לקרוא  העציצים והמיכלים הטובים ביותר לצמחי תות

חשוב לבדוק את הצמח באופן קבוע ולהתאים גורמים סביבתיים כדי למנוע או לתקן בעיות בריאותיות. נקו את העלים באופן ספורדי עם מטלית לחה כדי להפחית הצטברות אבק וכדי לשמור על מראה הצמח במיטבו.

שאלות נפוצות

ש: באיזו תדירות עלי להשקות את הקלתיאה שלי?
R: השקה כאשר השכבה העליונה של האדמה מרגישה יבשה. הימנע מהשקיית יתר על ידי מתן אפשרות לאדמת העציצים להתייבש בין השקיה.
ש: האם אני יכול למקם את Calathea באור שמש ישיר?
R: לא, קלתיאה זקוקה לאור שמש בהיר אך עקיף. אור שמש ישיר יכול להוביל לעלים חרוכים או דוהים.
ש: כמה גבוה יכול קלתיאה לצמוח?
R: בהתאם למין, קלתיאה יכולה להשתנות בגודלן, אך מינים רבים יכולים להגיע לגובה של כ-0.5 עד 1 מטר בתוך הבית.
ש: מה עלי לעשות אם עלי הקלתיאה שלי הופכים חומים?
R: עלים חומים עשויים להעיד על צורך בלחות רבה יותר. נסו להגביר את הלחות מסביב לצמח והקפידו לא להשתמש במי ברז קשים מדי.

  • בית
  • גן
  • המדריך האולטימטיבי לגידול צמחי קלתיאה