היכן לשתול פירות יער אדומים

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם אתה מחפש את תוספת מושלמת לגינה שלך? אז תחשוב על זה צמחי יער אדומים! איתם צבע תוסס ב טעם טעים דומדמניות אדומות הן לא רק אחד חגיגה לעיןאבל גם א תוספת טעימה למנות הקיץ שלך. במאמר זה תגלו מדוע צמחי יער אדומים א בחירה מצוינת מיועד לכל חובב גנים.

מיקום אופטימלי עבור פירות יער אדומים

דומדמניות אדומות גדלות בצורה הטובה ביותר באזורים שמקבלים הרבה אור שמש במהלך היום, אך גם מציעות הגנה מסוימת מפני השמש העזה ביותר של אחר הצהריים. זה חיוני שהמיקום שבו תבחר לשתול את שיחי הפירות האלה יהיה מוכן היטב עם אדמה פורייה ומנוקזת היטב.

דרישות קרקע והכנה

לפני שמתחילים לשתול דומדמניות אדומות, חשוב לוודא שהאדמה מוכנה כראוי. הגרגרים מעדיפים אדמה מעט חומצית עד ניטרלית עם ערך pH בין 6.0 ל-6.8. לפני השתילה, מערבבים חומרים אורגניים או קומפוסט לתוך האדמה כדי להוסיף חומרים מזינים ולשפר את הניקוז.

צרכי אור שמש וצל

שיחי דומדמניות אדומות דורשים לפחות 6 עד 8 שעות של אור שמש ישיר ביום. צל רב מדי עלול להוביל להפחתת ייצור הפירות ולהגביר את הסיכון למחלות. מקום שמקבל שמש בוקר וצל קל אחר הצהריים הוא אידיאלי.

מים והשקיה

השקיה עקבית חיונית לצמיחה של פירות יער אדומים בריאים. האדמה צריכה להישאר לחה, אך לא ספוגה במים. שקול התקנת מערכת השקיה בטפטוף כדי לשמור על לחות אחידה ולהפחית בזבוז מים.

מרחק ושתילה

ודא שיש מספיק מרווח בין שיחי פירות היער. מרחק של כ-1.5 עד 2 מטר בין צמחים מבטיח זרימת אוויר מספקת ומפחית את הסיכון להפצת מחלות. דומדמניות אדומות יכולות לגדול בצורה אנכית, אז שקול לשתול אותן לאורך גדר או קיר כדי לחסוך במקום.

לקרוא  כיצד לנקות וילון מקלחת או תוחם פלסטיק בצורה הקלה ביותר

תחזוקה וגיזום

גיזום קבוע מקדם צמיחה בריאה ומגביר את ייצור הפירות. גזום את הצמחים בכל אביב, הסרת ענפים חולים או מתים ודילול לחדירת אור מירבית ללב השיח.

מאביקים מושכים

זה מועיל למקם צמחים שמושכים מאביקים טובים ליד הגרגרים האדומים שלך. זה מגדיל את הסיכוי להאבקה ולכן יבול עשיר יותר. שקול לשתול פרחים כגון לבנדר או חינניות בקרבת מקום.

מניעת מחלות

בדוק את השיחים באופן קבוע עבור סימני מחלות או מזיקים. שיטות גידול טובות והיגיינה יכולות למזער בעיות נפוצות. הימנע מהרטבת העלים בעת השקיה כדי להפחית את צמיחת העובש.

אספו ותהנו

ברגע שהגרגרים האדומים בשלים, שזה בדרך כלל בתחילת הקיץ, ניתן לקטוף אותם. הם טעימים טריים, אבל אתה יכול להשתמש בהם גם בריבות או קינוחים.

🌞נקודה שטופת שמש עם צל בהיר אחר הצהריים🔄גזום מדי שנה לבריאות💧השקיה קבועה אך מתונה🌱אדמה פורייה, מעט חומצית🐝צמח ליד מאביקים​הדברה רגילה📏שמור על מרחק של 1.5-2 מטר בין שיחים את תחילת הקיץ

אתה יכול להשתמש בסקירה כללית זו כעיון מהיר לעצות הטיפוח החיוניות לצמחי דומדמניות אדומות, שיובילו לקציר טעים ושופע במהלך חודשי הקיץ.