דוחים ריחניים להרחקת עכברים

Image

© Tribalart-culture.co.il

נמאס לכם שיש עכברים בבית? ישנם דוחים ריחניים שיכולים לעזור לך להרחיק אותם. גלה כיצד להיפטר מהאורחים הלא קרואים הללו באופן טבעי.

שמנים אתריים כדוחי עכברים טבעיים

השימוש של שמנים חיוניים היא שיטה פופולרית וידידותית לסביבה להרחיק עכברים מהבית שלך. לדוגמה, שמן מנטה זוכה להערכה רבה בזכות יכולתו להדוף עכברים. כמה טיפות של שמן זה על צמר גפן בפינות החדר, או סביב נקודות כניסה אפשריות, יכולות לחולל פלאים. אקליפטוס ושמן עץ התה הם אופציות יעילות נוספות שבנוסף להשפעת ההרתעה שלהם נגד עכברים, יעניקו לביתכם ריח רענן.

ריחות אגרסיביים יותר כדי להפחיד עכברים

בנוסף לריחות המתונים והנעימים, יש ריחות חזקים יותר אשר יעילים מאוד בהרחקת עכברים. אמוניה מחקה את ריח השתן הטורף, אשר באופן טבעי ידחה עכברים. אתה יכול למקם קערות עם אמוניה במוסך או בעליית הגג. היזהר בעת שימוש בשיטה זו: אמוניה עלולה להזיק בשימוש לא נכון. גם קאיין ופלפל שחור מצוינים; פזרו את זה סביב היקף הבית או בכניסות.

פשוט, טבעי ונגיש: תרסיסים דוחים תוצרת בית

אתה יכול בקלות תרסיסים תוצרת בית על ידי ערבוב מרכיבים כגון מים, חומץ לבן או שמנים אתריים. לדוגמה, ניתן לפזר תרסיס העשוי מחלקים שווים של מים וחומץ מסביב לפתחי ביתכם. זה פועל כדוחה לעכברים, בין השאר בגלל הריח החזק שהם לא יכולים לסבול.

מניעה עדיפה על ריפוי: ניהול בר קיימא של הסביבה שלך

זה בזהירות לנהל של הסביבה שלך ממלא תפקיד מכריע במניעת נגיעות עכברים. אטום בזהירות את כל נקודות הכניסה הפוטנציאליות ואחסן מקורות מזון, כגון מזון לחיות מחמד וזרעי ציפורים, במיכלים אטומים. ניקוי קבוע גם עוזר להרחיק אורחים לא רצויים, שכן עכברים נמשכים לפירורים ושאריות מזון.

לקרוא  כיצד לנקות ניקוז וכיור מטבח

שאלות נפוצות לגבי שימוש בחומרי דוחה עכברים ריחניים

ש: האם דוחים טבעיים באמת פועלים נגד עכברים?

א: כן, חומרים דוחים טבעיים כגון שמן מנטה, פלפל קאיין וחומץ הוכחו כיעילים בהרתעת עכברים מלהיכנס לאזורים בהם קיימים ריחות אלו.

ש: האם דוחים אלה בטוחים עבור חיות מחמד וילדים?

א: דוחים טבעיים רבים בטוחים כל עוד נעשה בהם שימוש מושכל. לדוגמה, יש להרחיק שמנים אתריים מהישג ידם של חיות מחמד וילדים, שכן מגע ישיר עלול לגרום לגירוי.

ש: באיזו תדירות עלי למרוח את התכשירים הדוחים?

א: זה תלוי במוצר, אבל כלל כללי הוא לחזור על הטיפול באופן קבוע, במיוחד לאחר ניקוי או אחרי גשם, מה שיכול להפחית ריחות.

ש: האם אני יכול להשתמש בחומרים הדוחים האלה בתוך ומחוץ לבית שלי?

א: כן, ניתן להשתמש ברוב הדוחים הטבעיים בפנים ובחוץ. לשימוש חיצוני, ייתכן שיהיה צורך לחזור על טיפולים בתדירות גבוהה יותר, במיוחד בתנאי גשם.