את הירקות האלה תוכלו לשתול ביוני וליהנות בקיץ הקרוב

Image

© Tribalart-culture.co.il

חודש יוני ועדיין יש לכם זמן לשתול מגוון ירקות שתוכלו לקצור בקיץ הקרוב. בין אם אתה גנן מנוסה או רק בתחילת הדרך, יש הרבה אפשרויות לשקול. במאמר זה, אנו דנים בכמה מהירקות הטובים ביותר לשתול ביוני וכיצד לטפל בהם לקציר מוצלח.

סל

חסה היא אחד הירקות המגוונים ביותר שתוכלו לשתול ביוני. הוא גדל במהירות וניתן לקצור אותו תוך מספר שבועות. ישנם מספר סוגי חסה, כמו חסת חמאה, חסת אייסברג וארוגולה, כולם משגשגים בחודשי הקיץ.

כדי לשתול חסה, זרעו את הזרעים ישירות לתוך האדמה במקום שטוף שמש. ודא שהאדמה מנוקזת היטב ושמור עליה לחה. חסה אינה דורשת הרבה מקום, ולכן היא אידיאלית גם לגינות קטנות יותר או אפילו לארגזי מרפסת.

שעועית

שעועית היא עוד אפשרות מצוינת ליוני. הם גדלים במהירות וניתן לקצור אותם מספר פעמים בעונה. ישנם שני סוגים עיקריים של שעועית: שעועית רגילה ושעועית פולנית. שעועית סטנדרטית גדלה נמוך לקרקע, בעוד שעועית מוט מטפסת וזקוקה לתמיכה.

לזרוע את זרעי השעועית ישירות באדמה במקום שטוף שמש. ודא שהאדמה עשירה בחומרים אורגניים ומנוקזת היטב. שעועית זקוקה למים רגילים, במיוחד בתקופות יבשות.

קורז'ט

קישוא הוא ירק קיץ פופולרי שקל לגדל אותו. הצמחים מייצרים פירות בשפע במהלך חודשי הקיץ, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור כל גינת ירק.

לשתול זרעי קישואים ישירות באדמה במקום שטוף שמש עם אדמה מנוקזת היטב. צמחי קישואים זקוקים להרבה מקום לגידול, אז הקפידו להשאיר מרחק רב בין הצמחים. שמור על האדמה לחה והשקה באופן קבוע.

צנוניות

צנונית היא אחד הירקות הגדלים הכי מהר שאתה יכול לשתול. ניתן לקצור אותם תוך שלושה עד ארבעה שבועות מהזריעה, מה שהופך אותם למושלמים לתוצאות מהירות.

לקרוא  איך לגרום לסחלב לפרוח שוב

לזרוע זרעי צנון ישירות באדמה במקום שטוף שמש. צנוניות זקוקות לאדמה רופפת ומנוקזת היטב כדי לצמוח היטב. שמור על האדמה לחה ודלל את השתילים כדי לספק מספיק מקום לכל צמח.

תרד

תרד הוא ירק עלים מזין המשגשג בטמפרטורות קרירות יותר, אך ניתן לשתול אותו גם ביוני לקציר הקיץ. התרד גדל במהירות וניתן לקצור אותו מספר פעמים בעונה.

לזרוע זרעי תרד ישירות באדמה במקום עם צל חלקי עד לשמש מלאה. תרד זקוק לאדמה עשירה ולחה כדי לצמוח היטב. שמור על האדמה לחה וקצור את העלים באופן קבוע כדי לעודד צמיחה חדשה.

תבלינים

ניתן לשתול עשבי תיבול כמו בזיליקום, פטרוזיליה וכוסברה גם ביוני ויגדלו במהירות בחודשי הקיץ החמים. עשבי תיבול אלה לא רק מוסיפים טעם למנות שלך, אלא גם מושכים חרקים מועילים לגינה שלך.

  • ריחן: לשתול זרעי בזיליקום או שתילים במקום שטוף שמש עם אדמה סחוטה היטב. שמור על האדמה לחה וצבוט את הצמרות באופן קבוע כדי לקדם צמיחה עבותה.
  • פטרוזיליה: לזרוע זרעי פטרוזיליה ישירות באדמה או לשתול שתילים במקום עם צל חלקי עד לשמש מלאה. פטרוזיליה זקוקה לאדמה עשירה ולחה כדי לצמוח היטב.
  • כוסברה: לזרוע זרעי כוסברה ישירות באדמה במקום שטוף שמש עם אדמה מנוקזת היטב. הכוסברה גדלה במהירות וניתן לקצור אותה מספר פעמים בעונה.

עם הירקות האלה, אתה עדיין יכול ליהנות מקציר שופע הקיץ, גם אם לא מתחילים לשתול עד יוני. הקפידו לשים לב לצרכים הספציפיים של כל צמח וליהנות מתהליך גידול התוצרת הטרייה שלכם.

  • בית
  • גן
  • את הירקות האלה תוכלו לשתול ביוני וליהנות בקיץ הקרוב