איך להיפטר משועלים: דרכים פשוטות להרחיק אותם מהגינה שלך

Image

© Tribalart-culture.co.il

גם אתם סובלים מזה? שועלים בגינה שלך? הם יכולים לעשות הרבה פציעה זורעים הרס ועושים בלגן. למרבה המזל יש דרכים פשוטות כדי להרחיק אותם. לברר איך שועלים יכול לבוא ולגן שלך מגן נגד היצורים הסקרנים האלה.

זיהה את הסימנים של שועל בגינה שלך

שועלים הם בעלי חיים ביישנים וליליים שלעיתים יכולים להיראות במהלך היום. יש להם פרווה חום-אדמדם ייחודי, פרוות חזה לבנה וזנב גדול ורך. למרות ששועלים הם יפים, הם יכולים לגרום לבעיות על ידי חפירת גינות למזון ותקיפת חיות מחמד קטנות או עופות. ניתן לזהות את נוכחותם של שועלים על ידי ערוגות פרחים חפורות או ערוגות ירקות, פחי אשפה הפוכים, גללים טריטוריאליים וריח מוסקי מיוחד.

צור סביבה לא מסבירת פנים

כדי להרחיק שועלים מהגינה שלך, התחל בפינוי אשפה וצמצום מקומות מסתור. לגזום שיחים ועצים, לכסח את הדשא באופן קבוע ולשמור על הגינה מסודרת. הסר מקורות מזון כגון שאריות מזון לציפורים ופחי אשפה סגורים, שכן שועלים יחפשו חטיפים קלים. זה גם עוזר להרחיק מזיקים אחרים כמו חולדות ומאדים.

אבטח את הגינה שלך

התקנת גידור היא דרך יעילה להרתעת שועלים. ודא שהגדרות מעוגנות מספיק עמוק לתוך האדמה, שכן שועלים הם חופרים. צורת L בתחתית הגדר המשתרעת מתחת לאדמה יכולה למנוע מהם לחפור מתחת לגדר. גדרות גבוהות יותר יכולות לעזור שכן שועלים הם קופצים מצוינים.

השתמש במכשירי הרתעה

מכשירי הרתעה שמשתמשים באור, קול או תנועה יכולים להיות יעילים בהרחקת שועלים. תאורה או ספרינקלרים רגישים לתנועה יכולים להפעיל שועלים כשהם נכנסים לגינה שלכם. ישנם גם מכשירים שפולטים צלילים אולטראסוניים שאינם נעימים לשועלים, אך אינם נשמעים לבני אדם.

דוחים טבעיים

ידוע שחלק מהריחות אינם אוהבים שועלים, כמו צ'ילי ושום. אתה יכול להכין חומר דוחה טבעי על ידי ערבוב מרכיבים אלה עם מים וריסוס התערובת ברחבי הגינה שלך. זכור לבדוק תחילה על שטח קטן כדי להימנע מפגיעה בצמחים. ישנם גם חומרי דוחה מסחריים שנועדו במיוחד להרתיע שועלים.

לקרוא  כיצד ניתן להילחם בכנימות באופן טבעי בעת גידול עגבניות בריאות?

שאלות נפוצות

ש: האם שועלים מסוכנים לבני אדם?
א: שועלים הם בדרך כלל ביישנים ואינם מסוכנים לבני אדם. עם זאת, הם יכולים לתקוף חיות מחמד קטנות או בעלי חיים.
ש: כיצד אוכל למנוע משועלים לתקוף את חיות המחמד שלי?
א: ודא שחיות מחמד מוחזקים בבית בלילה ושהלולים יציבים ומאובטחים היטב.
ש: באיזו תדירות עלי ליישם חומרי הרתעה טבעיים?
א: יש ליישם מחדש חומרי הרתעה טבעיים באופן קבוע, במיוחד לאחר גשם.
ש: האם תכשירי דוחה קוליים באמת עובדים נגד שועלים?
א: היעילות של תכשירי דוחה קוליים יכולה להשתנות, אבל הם יכולים לעזור להרחיק שועלים במקרים מסוימים.

  • בית
  • גן
  • איך להיפטר משועלים: דרכים פשוטות להרחיק אותם מהגינה שלך