איך לגרום לסחלב לפרוח שוב

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם תרצה שהסחלב שלך יפרח יפה שוב? המשך לקרוא לקבלת טיפים וטריקים שימושיים כדי לגרום לסחלב שלך לפרוח שוב. גלה כיצד אתה יכול להשתמש באצבעות הירוקות שלך כדי להפיח חיים חדשים בצמח היפה הזה.

טיפול לאחר הפריחה

כאשר פרחי הסחלב דוהים, אין זה אומר סוף הצמח. בטיפול נכון ניתן לעודד את הסחלב לפרוח שוב. הכי חשוב לא לזרוק את הצמח אלא להכין אותו לתקופת הפריחה הבאה בכמה שלבים ספציפיים.

גזום את גזע הפרח בצורה נכונה

לאחר שהסחלב סיים לפרוח, נותר גזע פרח. זו טעות נפוצה לחתוך אותו ישר לתחתית. במקום זאת, עליך לגזום את הגבעול בחזרה ממש מעל לצומת גלוי. הדבר ממריץ את הסחלב לפתח גזע פרח חדש ותורם לפריחה מחודשת בעתיד.

השקה ושמירה על לחות

סחלבים רגישים להשקיית יתר. חיוני לווסת השקיה באמצעות השקיה רק ​​כאשר השורשים כסופים במקום ירוקים. אפשר למים להתנקז לחלוטין מהסיר כדי למנוע הצטברות מים בבסיס. לחות גבוהה מועילה; לכן הניחו את העציץ על מגש עם חלוקי נחל לחים כדי להגביר את הלחות סביב הצמח.

בחר את המיקום הטוב ביותר

מקום חם וקל ללא אור שמש ישיר הוא אידיאלי עבור סחלב. אור שמש עקיף מחלון הפונה מזרחה או מערבה מקדם את בריאותו ופריחה של הצמח. הימנע יותר מדי מאור שמש ישיר מכיוון שזה יכול להזיק לעלים.

שאלות נפוצות לגבי סחלבים פורחים מחדש

ש: באיזו תדירות עלי להשקות את הסחלב שלי לאחר הפריחה?
R: השקיה צריכה להיעשות רק כאשר השורשים כסופים. השקיית יתר עלולה להזיק לסחלב.

ש: האם אני צריך להשתמש בדשנים מיוחדים כדי לעודד פריחה חוזרת?
R: כן, שימוש בדשן במיוחד עבור סחלבים יכול לעזור לקדם פריחה חדשה. פעל תמיד לפי ההוראות שעל האריזה למינון הנכון.

לקרוא  הנחת דשא במהירות ובקלות ב-7 שלבים

ש: מה עליי לעשות אם לא מופיע גזע פרחים חדש?
R: אם לא מופיע גזע חדש, בדקו את תקינות השורשים והתאימו את כמות האור. לפעמים מיקום מחדש של הצמח או חידוש אדמת העציצים יכולים לעזור.

ש: האם אני יכול לגרום לסחלב לפרוח בכל שלב של השנה?
R: למרות שזה אפשרי מבחינה טכנית, מחזור הפריחה הטבעי מתרחש בדרך כלל בעונות מסוימות. כבד את תקופת התרדמה של הסחלב שלך לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

  • בית
  • גן
  • איך לגרום לסחלב לפרוח שוב