איך לגדל תותים: מדריך שלב אחר שלב

Image

© Tribalart-culture.co.il

רוצים ללמוד איך לגדל תותים בעצמכם? אז הגעתם למקום הנכון! במדריך שלב אחר שלב זה, אני אראה לך כמה קל ומתגמל זה לגדל את התותים שלך. פשוט עקוב אחר השלבים הפשוטים האלה ותיהנה מתותים טעימים תוצרת בית בקרוב!

הזמן הטוב ביותר לשתול תותים

שתלו תותים באביב או בסוף הקיץ עד תחילת הסתיו. לפני השתילה חיוני להתכונן ולהפוך את התנאים לאופטימליים. זה כרוך בהוספת שפע של חומר אורגני כמו קומפוסט או זבל רקוב לאדמה.

בחירת זן התותים הנכון

ישנם סוגים שונים של תותים, כולל תותים שמייצרים תותים קטנים לאורך כל הקיץ וזנים עונתיים שמייצרים יבול גדול בבת אחת. בהתאם לשטח הפנוי ולהעדפה האישית, ניתן לבחור סוג אחד או יותר.

שתילת תותים

בעת שתילת תותים, הרחיקו את הצמחים במרחק של כ-12-18 אינץ' זה מזה עם שורות במרחק של 30 אינץ'. זה מבטיח שלכל צמח יש מספיק מקום לגדול בצורה בריאה. חשוב לוודא שהשורשים מכוסים היטב באדמה אך הכתר (היכן שהשורשים נפגשים עם הגבעולים) נשאר על פני השטח.

טיפול לאחר השתילה

לאחר השתילה, השקיה סדירה חיונית, במיוחד בתקופות יבשות. הימנע מלשפוך מים ישירות על העלים או הפירות כדי למנוע זיהומים פטרייתיים. ניתן למרוח חיפוי קש אורגני סביב הצמחים כדי לשמור על הלחות ולדכא את צמיחת העשבים.

הטיפול

צמחי תות דורשים טיפול קבוע לאורך כל עונת הגידול. זה כולל הסרת עשבים שוטים, בדיקת מחלות או מזיקים והאכלת הצמחים בדשן גבוה באשלג כדי לקדם ייצור פרחים ופיתוח פירות.

קצירת תותים

זמן הקציר תלוי במין ובזמן השתילה. באופן כללי, תותים מייצרים בשפע במשך מספר שבועות לאחר האבקה של הפרחים הראשונים. הפירות חייבים להיות אדומים לחלוטין לפני הקטיף כי הם לא מבשילים יותר לאחר הקטיף.

לקרוא  צור את גינת החלומות שלך עם הצמחים המושלמים לגבולות מוצלים

שאלות נפוצות

ש: באיזו תדירות עלי להשקות את התותים שלי?

R: תותים צריכים השקיה קבועה, במיוחד בתקופות יבשות וחמות. רצוי להשקות היטב לפחות פעם בשבוע, בהתאם לתנאי מזג האוויר.

ש: האם עלי להפרות צמחי תות?

R: כן, זה מועיל להפרות צמחי תות. השתמשו בדשן בעל תכולת אשלג גבוהה בתחילת עונת השתילה ואולי שוב במהלך עונת הפרי כדי לקדם בריאות וייצור פירות.

ש: כיצד אוכל להגן על תותים מפני ציפורים וחרקים?

R: רשתות יכולות להיות מאוד יעילות בהגנה על תותים מפני ציפורים. עבור מזיקים של חרקים, בדוק את הצמחים באופן קבוע ושקול שימוש בשיטות הדברה טבעיות מתאימות, כגון הסרת ידיים או שימוש בחומרי הדברה אורגניים.

ש: האם אני יכול לגדל תותים בעציצים?

R: כן, ניתן לגדל תותים היטב בעציצים. הקפידו להשתמש בסיר גדול מספיק ולספק האכלה והשקיה קבועים. זהו פתרון טוב למי שיש להם שטח חיצוני מוגבל.

  • בית
  • גן
  • איך לגדל תותים: מדריך שלב אחר שלב