איך לגדל ירקות בבית: טיפים וטריקים

Image

© Tribalart-culture.co.il

האם אתה מעוניין לגדול ירקות בתוך הבית, אבל אתה לא יודע מאיפה להתחיל? אין בעיה! עם הראוי טיפים ב דברים גם אתה יכול לגדל בהצלחה את הירקות שלך בבית. לברר איך אצבעות ירוקות יכול להתפתח וא יבול בריא אתה יכול להשיג, הכל בהישג יד. המשך לקרוא למידע נוסף!

יצירת הסביבה המתאימה לגינון פנימי

כדי לגדל ביעילות ירקות בבית, הצעד הראשון והמכריע הוא יצירת סביבה מתאימה. לירקות יש דרישות ספציפיות לגבי אור, טמפרטורה ולחות. אזור מאוורר היטב כמו אדן חלון המקבל הרבה אור שמש ישיר הוא אידיאלי. אם אור השמש הטבעי מוגבל, אורות גידול יכולים להיות אלטרנטיבות טובות. אלה חייבים לספק את ספקטרום האור הנכון כדי לתמוך בצמיחת צמחים.

בחירת המיכלים ואדמת העציצים הטובים ביותר

כאשר מגדלים ירקות בתוך הבית, בחרו את גודל העציץ המתאים לסוג הצמח שאתם רוצים לגדל. לדוגמה, עשבי תיבול ניתן לגדל בעציצים קטנים יותר בעוד ירק כמו עגבניות דורש מיכלים עמוקים וגדולים יותר. השימוש באדמת עציצים איכותית חיוני לבריאות הצמחים. אדמת עציץ לשימוש פנימי עשירה יותר בחומרי הזנה ושומרת על לחות טוב יותר מאשר אדמת גינה רגילה.

ירקות אידיאליים לגידול בתוך הבית

לא כל הירקות מתאימים באותה מידה לגינון מקורה. צמחים קטנים ונמוכים כמו צנוניות, עשבי תיבול שונים כמו בזיליקום ונענע, חסה ותרד מסתדרים היטב בתוך הבית. צמחים אלה אינם דורשים הרבה מקום וקלים לתחזוקה. כמו כן, כמה קטניות כגון שעועית ננסית יכולות לשגשג בגבולות חדר שטוף שמש.

ניהול מים וחומרי מזון

השקיה סדירה היא חיונית, אך חשוב להימנע מהשקיית יתר שעלולה להוביל לריקבון שורשים ולמחלות אחרות. לכן יש צורך בניקוז טוב בסיר. חוץ מזה לתת מים, הצמחים שלך צריכים באופן קבוע בהתאם לסוג ולצורך לגדל אצטדיון. דשן נוזלי מאוזן יכול לספק להם את אבות המזון הדרושים לצמיחתם.

לקרוא  טיפים חיוניים לבטיחות בית הנופש שלך בקיץ

ניטור טמפרטורה ולחות

רוב הירקות משגשגים בסביבה עם טמפרטורה קבועה ולחות מספקת. טמפרטורות בין 18-24 מעלות צלזיוס הן בדרך כלל אידיאליות. אם האוויר בבית שלך יבש מדי, במיוחד בחודשי התחרות, אתה יכול להשתמש במכשיר אדים או ארגז מגש ולנקב מים מתחת לעציצים כדי לעזור להגביר את הלחות המקומית.

שאלות נפוצות

  • ש: איזה ירקות הכי קל לגדל בבית?
  • א: חלק מהירקות הקלים ביותר לגידול בתוך הבית הם עשבי תיבול כמו בזיליקום ונענע, חסה, תרד וצנוניות.
  • ש: כמה זמן צריכות להדליק אורות גידול מדי יום?
  • א: אורות גידול צריכים להיות דולקים בערך 12-16 שעות ביום, בהתאם לצרכים הספציפיים של הצמח.
  • א: כן, מומלץ להשתמש באדמת עציצים שפותחה במיוחד לצמחי בית מכיוון שלרוב יש לה ניקוז והרכב חומרי תזונה טובים יותר.
  • ש: כיצד אוכל להימנע מבעיות של השקיית יתר?
  • א: ודא שבמכלים שלך יהיו חורי ניקוז טובים והתאימו את כמות המים לצרכי הצמיחה והשלב הספציפיים של הצמח.